Tajemství přírody v badatelských pokusech.

Badatelské pokusy a pozorování jako cesta vlastního poznávání přírodovědy a světa okolo nás. 


Dne 23.11. se setkali žáci čtvrtého a pátého ročníku při vzdělávání v ,,pracovní dílně," kde samostatně prováděli jednoduché přírodovědné bezpečné pokusy pod odborným vedením. Všechny pokusy byly prezentovány badatelským přístupem k poznávání a byli dětem zajímavě popisovány a vysvětlovány na příkladech z jim známého světa okolo nich.  
 
Příklady pokusů: Bude ubrousek pod vodou suchý?, Kouzelník, Hasicí přístroj, Sopka na stole, Vodní sopka, Olejová lampa, Dostaneme vajíčko do láhve a ven? ...

Hlavním cílem pracovní dílny nebyly prioritně přírodovědné poznatky dětí, ale: - motivace k zájmu dětí o přírodovědné zkoumání a později i vzdělávání - nácvik a rozvoj schopností cíleného pozorování dějů, rozeznávání jejich začátku a konce  - nácvik prvotního vyvozování závěrů  - propojování získaných poznatků se zkušenostmi z běžného života - rozvoj motoriky a řečových dovedností  - učení se spolupráci  - rozvoj pozornosti.

Děkuji všem malým kolegům a kolegyním a těším se na příště.   
 


Zobrazení: Alba | Podle data

Tajemství přírody.


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru