Ošetřovné v době ředitelského volna

Informace pro rodiče žáků ZŠ

Za dny ředitelského volna či prázdnin nárok na dávku není, protože nárok na ošetřovné vzniká zaměstnanci v případě, kdy musí pečovat o zdravé dítě mladší 10 let proto, že bylo uzavřeno nařízením příslušného orgánu školské nebo dětské zařízení, do kterého dítě dochází (z důvodu havárie, epidemie, jiné nepředvídané události). Nárok na ošetřovné je v právní úpravě spojen s nepředvídanou událostí. Prázdniny nebo ředitelské volno (ať už ve škole, školce, nebo jiném obdobném zařízení) takovou událostí nejsou.

Vyhlášené ředitelské volno nebo školní prázdniny nevylučují nárok na ošetřovné pouze v případě, že nárok na ošetřovné uplatňuje zaměstnanec, který nemůže pracovat, protože ošetřuje nemocné dítě (nebo dítě, kterému byla nařízena individuální karanténa) mladší 10 let nebo jiného člena domácnosti, jenž nezbytně potřebuje ošetřování jinou osobou. Nárok na dávku je při péči o nemocné dítě tedy i v uvedených dnech.

Více o ošetřovném ZDE

Přidáno 7. 12. 2021, autor: Věra Havelková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru