Olympijské hry - projekt pro 3. - 5 ročník

V úterý 13. února 2018 jsme se zaměřili na velkou sportovní událost těchto dnů. Projektu jsme věnovali 4 vyučovací hodiny. Nejprve jsme se seznámili s historií a součastností olympijských her. Povídání jsme proložili obrázky. Vyrobili jsme si olympijskou pochodeň a "zapálili" olympijský oheň. Naše objevování mohlo tedy začít.

Ve skupinové práci starší žáci vyhledávali informace z textu o olympijských disciplínách a psali vzkazy našim sportovcům. Pracovali s textem o starověkých olympijských hrách a počítali příklady, z nichž se dozvěděli důležitá čísla a letopočty. Na internetu vyhledávali dosavadní výsledky českých sportovců. Mladší žáci si zábavnou formou procvičovali učivo z českého jazyka a matematiky a snažili se získat zlatou medaili. Vybarvovali olympijské kruhy a navrhovali medaili pro sportovce. Dopoledne nám velmi rychle uteklo. Fandíme našim sportovcům a přejeme jim hodně štěstí!


Zobrazení: Alba | Podle data

Olympijské hry - projekt ZŠ


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru