Informace ke znovuotevření školy k 18. listopadu 2020

Vážení rodiče,

od 18. listopadu 2020 je povolena osobní přítomnost žáků 1. a 2. ročníků v základní škole.

Od 18. listopadu 2020 je dále povolena osobní přítomnost žáků vyšších ročníků prvního stupně základních škol za předpokladu, že jsou ve školním roce 2020/2021 zařazeni do třídy společně se žáky 1. nebo 2. ročníku (tzv. malotřídní škola). Tímto rozhodnutím je opět docházka do školy povinná a není možnost si vybrat distanční vzdělávání. 

Vzhledem k tomu se mohou v naší škole navrátit do své třídy i žáci 3., 4. a 5 ročníku. 
Školy dnes obdržely od MŠMT dokument "Informace k provozu škol a školských zařízení od 18. listopadu 2020"Dokument je ZDE.
 
V dokumentu se mimo jiné uvádí, že se nesmějí setkávat žáci tříd navzájem mezi sebou. Dokument některé zásadní věci blíže nespecifikuje, např. to, co má dělat škola, která má dvě třídy a jednu družinu a také jak se má řešit spojování tříd na některé předměty.
 
Proto jsem se telefonicky spojila s Krajským úřadem v Jihlavě a na jejich doporučení přímo s Ministerstvem školství. Dle jejich odpovědi nesmíme žáky ve třídách spojovat, vzájemně míchat mezi sebou, ani ve výuce, ani ve školní družině. Podmínkou návratu žáků do školy je i to, že společně chodí vyšší ročníky s těmi nižšími. Takže jiné spojení ročníků, než je nyní, není možné. 
Rovněž jsou přísná pravidla pro školní stravování. 
 
Předběžně to tedy vypadá tak, že jsme schopni zajistit družinu pouze pro jednu třídu - pro třídu I. (1. a 3. ročník). Třída II., do které chodí 20 žáků, bude po skončení výuky a případném obědě, odcházet domů. Jiným způsobem přísné podmínky splnit nelze.
 
Musíme tedy vyřešit rozvrh hodin, začátek výuky (třídy se nesmí míchat před školou ani v šatně), dále docházku na obědy na etapy a další organizační věci.
 
Upřesňující informace zveřejníme v pondělí 16. listopadu. Je možné, že nám Ministerstvo školství ještě některé věci upřesní.
 
Dle nových pokynů bude ve škole povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu, vybavte, prosím, svoje děti dostatečným množstvím těchto roušek a také sáčkem k jejich bezpečnému uchování. Děkuji. 
 
Věřím, že to vše zvládneme. Bohužel podmínky jsou opět velmi přísné a naše škola, vzhledem k jejich splnění, velmi specifická.
 
Děkuji za pochopení a omlouvám se za potíže, které z těchto nařízení vyplynou.
Havelková Věra

Přidáno 12. 11. 2020, autor: Věra Havelková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru